Вчені зняли на відео загадкову «рибу-перевертня»

12 серпня, 2021, 18:24 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Риба змінює свою форму протягом життя.

Вчені зняли на відео загадкову «рибу-перевертня»
Риба-кит кардинально змінює свою форму протягом життя © Monterey Bay Aquarium Research Institute

Вчені за допомогою автономного апарата змогли зняти на відео одну з найзагадковіших і невловимих морських істот. Яскраво-помаранчеву самицю риби-кита вдалося «зловити» на глибині 2013 метрів біля берегів затоки Монтерей, повідомляє Live science.

Рибу-кита вдалося побачити всього в 18 раз за 34 роки спостережень, які проводять вчені з Науково-дослідного інституту акваріума Монтерей-Бей.

«Рибу-кита рідко можна побачити наживо на глибині, тому залишається дуже багато загадок, що стосуються цих риб. З кожним глибоководним зануренням ми розгадуємо одні таємниці і отримуємо нові», - заявили дослідники.

Незважаючи на те, що вчені зі Смітсонівського інституту відкрили риб ще в 1895 році, за цей час дізнатися про них вдалося не так вже й багато. Оскільки риба протягом життя кардинально змінює свою форму тричі, довгий час вважалося, що це різні види.

Спочатку вони приймають форму стрічкових хвостів: без луски, схожі на личинок з довгими тонкими хвостами і химерними ротами. Вони живуть і харчуються біля поверхні океану. Коли приходить час дорослішати, риби набувають дві абсолютно різних форми.

Якщо вони є самцями, луска поширюється по всьому їхньому тілу, роти зменшуються до крихітних розмірів, щелепи стають тоншими, а ніс вивертається назовні. Оскільки вони більше ніколи не будуть їсти, їхні кишечник, стравохід і шлунок зморщується і зникають. Грудна клітка збільшується, її заповнюють статеві органи і гігантська печінка, яка служить джерелом енергії. Незадовго до перетворення мальки-самці наїдаються крихітними рачками, що дозволяє їм прожити залишок свого життя, виконуючи роль доставщиків сперми.

Самиці ж збільшуються, їхні розміри у багато разів перевершують розміри самців. Формою вони нагадують невеликі копії вусатих китів. Уздовж боків у них з'являються лінії визначення тиску води, які дозволяють їм орієнтуватися в глибинах океану. У деяких видів тіла самок набувають червоного і яскраво-помаранчевого відтінку. Оскільки світло цього спектра не проникає в глибини, в яких вони живуть, таке забарвлення робить їх практично невидимими.

І самиці, і самці живуть на глибині 1500-2000 метрів під поверхнею океану. Разом з тим, за деякими даними, цих риб помічали і на глибині понад 3500 метрів під поверхнею океану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У риб почала з'являтися залежність від наркотиків, які потрапляють у воду

Раніше морські біологи за допомогою глибоководного робота SuBastian змогли зняти на відео рідкісного «скляного» восьминога. Істота вдалося «зловити» на відстані 5100 кілометрів від узбережжя Австралії.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК