У риб почала з'являтися залежність від наркотиків, які потрапляють у воду

Поділитися
У риб почала з'являтися залежність від наркотиків, які потрапляють у воду Риби стають залежними від наркотиків у воді © Naked Science
Залежність не дає тваринам нормально харчуватися і розмножуватися.

Вчені з Чеського університету біологічних наук заявили про те, що риби стали залежними від наркотиків, які потрапляють у водойми разом зі стічними водами. Через це вони не можуть нормально харчуватися і розмножуватися, повідомляє Naked science.

Очисні споруди не призначені для того, щоб видаляти метамфетамін з стічних вод. Через це наркотичні речовини і медикаменти потрапляють у водойми. За словами дослідників, там, де є люди, які вживають метафметамін, є і забруднення цією речовиною.

Іноді концентрація метамфетаміна досягає сотень нанограмів на літр, але вплив цих рівнів на водних тварин залишалося неясним. Тепер же вчені провели експеримент, який допоміг виявити наслідки такого забруднення для риб. Для цього вони взяли 120 кумж і помістили їх в два 350-літрових резервуара. Вода в одній з цистерн містила метафетамін в тих же концентраціях, що і в природних умовах. У другій же - була чистою.

Через вісім тижнів учені очистили воду від метамфетаміну та в наступні 10 днів аналізували стан риб. Для цього вони побудували резервуар, в який вода надходила тільки з двох джерел, в одному з яких знову був метамфетамін.

Виявилося, що риби, які розвивалися в чистому резервуарі, не реагували на воду з метамфетаміном. Але ті, які вже пережили вплив наркотичних речовин, надавали перевагу забрудненій воді.

Більш того, у риб, які зазнали впливу наркотику, був підвищений рівень метамфетаміну в тканині мозку, до того ж вони були менш активні, ніж зазвичай. На думку вчених, це може знизити шанси на розмноження і виживання.

«Щоб знову отримати наркотик, риби можуть перестати звертати увагу на природні нагороди, такі як їжа або партнер для розмноження. Тобто забруднення метамфетаміном може сильно поміняти цілі екосистеми», - заявив один з авторів роботи Павло Хоркі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, в Дніпрі були знайдені хімікати, які були заборонені 60 років тому. Одна з речовин (карбендазим) була присутня майже в кожному другому зразку води. Детальніше читайте в тексті Анни Даниляк, експертки з екологізації тваринництва ГО «Екодія» – «Дніпро, могутній і брудний».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі