Шведські вчені виявили в Сибіру цуценя, яке може бути найдавнішою собакою у світі. Як повідомляє "Популярная механика", останки цуценяти були знайдені ще в 2018 році, до теперішнього моменту йшло їхнє вивчення.
За словами професора еволюційної генетики Лава Далена, зазвичай першого аналізу ДНК достатньо для того, щоб зрозуміти, виявили дослідники вовка або собаку. Разом з тим, в даному випадку з першої спроби однозначно ідентифікувати тварину не вдалося.
Виявленого цуценя назвали Догор, що в перекладі з якутської означає "друг". Дослідники вважають, що він є представником ранньої собаки – перехідного етапу від вовка до "друга людини". Вік цуценяти оцінюється в 18 тисяч років. На даний момент вчені вважають, що собаки були одомашнені близько 10-15 тисяч років тому.
Завдяки тому, що Догор знаходився у вічній мерзлоті, у нього збереглися м'які тканини, шерсть, вії, вуса і зуби. Дослідники продовжують його вивчення для того, щоб встановити точне походження цуценя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.