У ході дослідження вчені вирішили прорахувати, як підвищується ризик розвитку деменції в залежності від трьох різних факторів: статі, віку і шести різних генотипів аполіпопротеїну Е. Для цього вони протягом 20 років збирали дані про 104537 про скандинавів, реєструючи випадки розвитку у них деменції.
Дослідники виявили, що ризик розвитку деменції, так і хвороби Альцгеймера залежить від генотипу APOE: найнижчий ризик був у носіїв генотипу ε22 (близько 2% для людей у віці від 60 до 69 років і близько семи - у похилому віці), а найвищий - у носіїв ε44.
Генотип APOE ε44 характеризується наявністю двох копій ε4. Для володарів цього генотипу (3017 осіб) у віці від 60 до 69 років ризик розвитку деменції протягом наступних десяти років становив 7% для жінок і 6% для чоловіків, з 70 до 79 років - 16 і 12%, а у віці від 80 і старше - 24 і 19%.
Раніше вченим вдалося виявити випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.