"Наше дослідження вперше демонструє зв'язок між виснаженням сітківки і відомим сигналом розвитку хвороби Паркінсона – втратою клітин мозку, що продукують дофамін. Ми також встановили, що чим тонша сітківка, тим серйозніше захворювання. Це означає, що в майбутньому неврологи зможуть виявляти це захворювання простим скануванням сітківки", -розповів один з авторів дослідження, доктор Сеульського національного університету Джі-Янг Лі.
У ході дослідження вчені вивчили дані 49 осіб, середній вік яких становив 69 років. У всіх них була діагностована хвороба Паркінсона, але вони ще не почали медикаментозне лікування. Їхні дані порівняли з даними 54 здорових людей того ж віку.
Разом з тим, вчені підкреслюють, що для підтвердження отриманих результатів необхідні подальші експерименти більшого масштабу.
Раніше вчені з'ясували, що прісноводий поліп гідра при повній втраті нейронів у стані цілком модифікувати свою генетичну програму, що дозволяє йому вижити. На думку дослідників, така здатність гідри може допомогти в лікуванні нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Паркінсона і Альцгеймера.