Вчені знайшли пояснення можливим формам життя на супутнику Сатурна

Поділитися
Вчені знайшли пояснення можливим формам життя на супутнику Сатурна Мінерали ядра Енцелада можуть підтримувати хемоавтотрофні форми життя © NASA
Мінерали ядра Енцелада можуть підтримувати хемоавтотрофні форми життя.

Планетологи з Японії, Німеччини та США вивчили можливі причини гідротермальної активності на Енцеладі - одному з супутників Сатурна. Ця активність могла б підтримувати існування в його підлідному океані хемоавтотрофних форм життя. Результати досліджень були опубліковані в журналі Nature Communications.

На думку вчених, Енцелад сформувався на ранніх етапах розвитку Сонячної системи, а його кам'яне ядро за складом нагадує примітивні метеорити, які містять у собі такі мінерали, як серпентин і сапоніт. Ці сполуки забезпечують Енцелад воднем і теплом, необхідними для існування хемоавтотрофних форм життя. На Землі такі організми представлені бактеріями, які отримують енергію і органіку з хімічних реакцій окислення неорганічних сполук.

Сьогодні, 28 жовтня, станція Cassini максимально зблизиться з Енцеладом. Вона пролетить на висоті 48 кілометрів над південним полюсом супутника Сатурна. Очікується, що в цей момент Cassini пройде крізь шлейф частинок, що залишають підлідний океан супутника Сатурна, і вивчить їх.

Раніше станція не досліджувала Енцелад на такій близькій відстані. Вчені сподіваються в ході прольоту визначити вміст у викидах молекулярного водню і органічних сполук, а також отримати непрямі дані про умови в підлідному океані супутника Сатурна.

Енцелад вважається найбільш перспективним з точки зору виявлення позаземного життя в Сонячній системі. Як зазначив дослідник Крістофер Гляйн, Енцелад - "все більш ймовірний кандидат на роль другого джерела життя у Сонячній системі".

Разом з тим, вчені відзначають, що наукові апарати станції Cassini не призначені для пошуків життя. Частково це пов'язано з тим, що в ході місії Cassini-Huygens до Сатурна і Титана - іншого його супутника - про незвичайні властивості Енцелада науці відомо не було. Тим не менш, за словами дослідників, станція може встановити можливість наявності життя на супутнику Сатурна.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Раніше повідомлялося, що вчені отримали самий чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.

Раніше вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

У вересні цього року було встановлено, що під поверхнею Енцелада знаходиться глобальний океан.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі