Дослідники NASA оголосили про те, що місія Cassini виявила глобальний океан під поверхнею Енцелада, шостого за розмірами супутника Сатурна. Океан розташовується під кіркою льоду, якою покрита майже вся поверхня супутника. Повідомлення про це розповсюдило видання Forbes.
За словами Меттью Тіскарено, учасника команди Cassini "це дивовижне відкриття розширює населену зону Енцелада від регіонального моря, розташованого під південним полюсом, до поверхні всього супутника. Глобальний характер океану свідчить про те, що він перебував там весь час і підтримує процеси, які відбуваються на супутнику, що є ще більш обнадійливим результатом з точки зору населеності Енцелада".
Раніше Cassini виявив сліди води, льоду і основних органічних молекул, що виходять з тріщин поблизу південного полюса Енцелада. Аналізуючи невеликі коливання супутника, вчені прийшли до висновку, що заморожена оболонка не простягається на всю його глибину. За словами дослідників, між ядром і поверхнею супутника, швидше за все, знаходиться великий шар води.
Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.
Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).
Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.
Раніше повідомлялося, що вчені отримали самий чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.
Раніше вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.
Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.