Наголошується, що в нормі імунітет людини сприймає пухлини як загрозу і виробляє імунні клітини (Т-лімфоцити) для боротьби з нею. Разом з тим, в деяких випадках пухлинні клітини починають синтезувати білок PD-L1, щоб обдурити лімфоцити, що мають на своїй поверхні білок PD-1. Раніше вчені вже змогли довести, що препарати, націлені на блокування взаємодії PD-L1 з PD-1, ефективні в боротьбі з раком. Разом з тим, те, чому деякі пацієнти не реагують на таке лікування, залишалося загадкою.
У ході нового дослідження вчені встановили, що у деяких пухлинних клітин є не тільки PD-L1, але і PD-1, у результаті чого ці білки взаємодіють один з одним. Відбувається нейтралізація "обманного" білка, який більше не може дезактивувати Т-лімфоцити. Таким чином, пацієнти з високим рівнем PD-1 в злоякісних клітинах не реагують на блокуючі PD-L1 антитіла. Вчені припускають, що пухлини задіють деякі невідомі на даний момент механізми, які допомагають їм уникнути атаки з боку імунної системи.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.