Вчені з Університету Джона Хопкінса заявили про те, що порушення мовлення у пацієнтів часто вважають симптомом хвороби Альцгеймера. Але, на їхню думку, насправді це може бути симптомом маловивченого захворювання - первинно-прогресуючої афазії, коли хворий не може вимовляти слова, але при цьому розуміє їх і навіть набирає на клавіатурі. Повідомлення про це було опубліковано Agence France-Presse.
При первинно-прогресуючій афазії частково атрофуються мовні ділянки мозку. Люди, що страждають цією хворобою, не можуть вимовляти слова, але їхня свідомість залишається ясною, і вони розуміють значення цих слів. На думку вчених, дослідження даного симптому допоможе надати людям адекватну допомогу.
В даний час родичі хворих не звертають уваги на симптоми, вважаючи їх ознакою старечої деменції. Але, як стверджують вчені, люди, які страждають від цього захворювання, можуть спілкуватися за допомогою спеціального пристрою.
Крім того, дослідники роблять спроби уповільнити цю хворобу за допомогою електричної стимуляції ураженої області мозку. Згідно до їхніх даних, 19 хворих після електричної стимуляції протягом двох місяців краще знаходили правильні слова, називали об'єкти. Сканування мозку показало покращення в постраждалих ділянках мозку. Проте вчені попереджають, що хвороба вимагає подальшого, більш ретельного дослідження, щоб зрозуміти, чи здатне таке лікування дати тривалий ефект.
Раніше повідомлялося про те, що вчені зафіксували перші випадки зараження хворобою Альцгеймера.