Вчені знайшли кістку в серці літніх шимпанзе

Поділитися
Вчені знайшли кістку в серці літніх шимпанзе У літніх шимпанзе в серці можуть з'являтися кістки © Naked Science
Закостеніла тканина пов'язана з хворобами серця у приматів.

Група вчених з Великої Британії виявила, що у деяких літніх шимпанзе в серці можуть з'являтися ділянки закостенілої тканини. На думку дослідників, поява таких утворень пов'язане з хворобами серця, повідомляє Naked science.

Про появу "серцевої кістки", а інколи й не однієї, відомо у інших видів, наприклад, видр, верблюдів і корів. У них вона не є "обов'язковою" частиною скелета і може з'являтися лише у деяких дорослих особин. Вважається, що os cordis виконує механічну функцію, підтримуючи скорочення серця і підвищуючи витривалість, хоча в точності це залишається нез'ясованим.

Ущільнені і тверді ділянки хряща зустрічаються і в серці людини, але поява цієї "серцевої кістки" пов'язане з патологіями. Серце шимпанзе схоже на серце людини, відомо, що ці тварини також можуть страждати від проблем з серцем з віком, тому появу в їхньому серці мінералізованих ділянок вчені пов'язують з хворобами.

У ході дослідження вчені дослідили серця 16 шимпанзе віком до 59 років. У трьох були помічені ознаки фіброзу міокарда - затвердівіння сполучних тканин, яке може призводити до порушення ритму серцевих скорочень аж до зупинки. "Серцева кісточка" була у всіх трьох хворих шимпанзе.

Крім того, таке ж утворення знайшли і у семи абсолютно здорових приматів, у чотирьох з яких воно було там само, де і os cordis. А в одного шимпанзе автори ідентифікували область затвердівілої хрящової тканини - можливий початок формування кістки.

Певно, формування "серцевої кістки" пов'язане з хворобами серця, але в чому саме полягає цей зв'язок, вчені поки не знають. Окостеніння може бути частиною патологічних процесів, які ведуть до загибелі, але може бути й механізмом захисту, який підтримує ослаблі тканини серця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Пристайко відреагував на чутки про свою відставку

Раніше біологи з Росії, Китаю і Бразилії виявили у прісноводних рибок даніо-реріо "феномен відчаю". За словами вчених, депресія виявилася більш древнім механізмом, ніж вважалося до цього.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі