"Наші експерименти показують, що присутність токсичних перхлоратів у грунті Марса не обов'язково говорить про те, що життя там немає. Бактерії, як виявляється, можуть рости навіть в дуже міцних "розсолах", що на десяту частину складаються з перхлоратів. На Марсі його в десять разів менше", - заявив один з дослідників Джейкоб Хайнц.
У ході дослідження вчені вирощували бактерії, які були знайдені в підлідних озерах Арктики та Антарктики, у розчинах, що містять різні солі, в тому числі токсичні перхлорати, звичайну соду, хлориди кальцію і магнію. Дослідники прагнули дізнатися, чи зможуть бактерії вижити в таких умовах, і, якщо зможуть, то які концентрації солей будуть підтримувати їхнє життя.
У результаті вченим вдалося встановити, що в подібних умовах може виживати як мінімум одна земна бактерія – мікроб Planococcus halocryophilus, чиї колонії були знайдені в покладах вічної мерзлоти на території Канади приблизно шість років тому.
При цьому, бактерії виживали в умовах низьких температур, близько -30 градусів Цельсія, а для розчинів перхлоратів рівні виживання були найнижчими серед усіх. Як підкреслюють дослідники, для того, щоб зменшити температуру замерзання розчину, доза перхлоратів у ньому повинна складати не менше 50%, тому низька виживаність бактерій в подібних умовах не дивна.
27 травня міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.
У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.