Вчені виявили в Альбукерке, штат Нью-Мексико, останки давньої акули, яка мешкала на Землі 300 мільйонів років тому. Аналіз її зубів показав, що вона належала до нового виду цих гігантських хижаків, повідомляє Phys.org.
Перші ознаки існування акули вчені знайшли ще в 2013 році. Пізніше вони детально вивчили її зуби і прийшли до висновку, що вони відрізняються від зубів споріднених видів. Зуби нового виду були коротшими, близько двох сантиметрів завдовжки, і їхня форма відрізнялася від інших. Вчені відзначають, що такі зуби краще підходили для захоплення і подрібнення здобичі, а не для того, щоб її розривати.
Довжина тіла акули досягала двох метрів. Дослідники назвали її Dracopristis hoffmanorum або драконяча акула Хоффмана - на честь сім'ї, яка володіла ділянкою, де були знайдені останки гіганта. Назва також є відсиланням до щелепи, форма якої нагадувала дракона, і шпильок-плавників довжиною 0,75 метра. Через них спочатку рибу прозвали «акула-Годзілла».
Вчені змогли роздивитися 12 рядів зубів, які розташовувалися на нижній щелепі акули, хоча вони все ще приховані шаром осадових відкладень. Вдалося це зробити завдяки техніці кутового світла, яка висвітлює об'єкти внизу.
Знайдений викопний скелет вважається найповнішим з усіх представників еволюційної гілки ктенакантообразних, яка відокремилася від сучасних акул і скатів близько 390 мільйонів років тому і вимерла приблизно через 60 мільйонів років після цього.
Вчені вважають, що акула мешкала на мілководді, полюючи на ракоподібних, риб і інших акул. У цьому регіоні також були знайдені скам'янілі останки динозаврів, які жили тут мільйони років тому, коли на узбережжі розташовувався тропічний ліс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше біологи з Гавайського Інституту морської біології прийшли до висновку, що самки китових акул є найбільшими рибами. Довжина їхнього тіла може досягати 14,5 метрів.