Вчені знайшли в Ізраїлі останки нового проміжного виду людей

Поділитися
Вчені знайшли в Ізраїлі останки нового проміжного виду людей Вчені вважають, що останки належать новому виду людей © Science Magazine
Невідомий раніше вид людей жив на Землі 140-120 тисяч років тому.

Міжнародна група вчених виявила на стоянці Нешер Рамла в Ізраїлі скам'янілості раніше невідомого виду людей. Дослідники знайшли тім'яну кістку і нижню щелепу людини, яка жила тут приблизно 140-120 тисяч років тому, повідомляє N+1.

Морфологія кісток не дозволила віднести її до жодного відомого виду: людини прямоходячої, неандертальця, африканської або європейської людини середнього плейстоцену. Вчені припускають, що це може бути новий вид Homo Nesher Ramla, який жив на території Південно-Західної Азії між 420 і 120 тисячами років тому.

Стоянка Нешер Рамла знаходиться на схилі Іудейських гір недалеко від Тель-Авіва, результати перших датувань відносять її до 178-72 тисяч років тому. Тут уже були знайдені 80 тисяч кам'яних артефактів, які були виготовлені в основному з кремнію. Крім того, вчені знайшли тут кістки тварин і сліди використання вогню. На одній з кісток помітили символічне гравіювання, яке, ймовірно, є найдавнішим в своєму роді.

Тепер же вчені знайшли майже повну праву тім'яну кістку і чотири фрагменти лівої, а також майже цілу нижню щелепу. Вони були знайдені в самому нижньому шарі разом з кістками тварин і кремнієвими знаряддями. Дослідники вважають, що останки належали одній людині, яка жила приблизно 120-140 тисяч років тому.

Загальна морфологія тім'яних кісток вказує на архаїчний низький звід черепа, який типовий для людей середнього плейстоцену і суттєво відрізняється від ранніх і сучасних Homo sapiens. Нижня щелепа також демонструє архаїчну морфологію в поєднанні з деякими рисами від неандертальців.

Дані, які отримали вчені, вказують на унікальне поєднання архаїчних і неандертальських рис, що підтверджує, що в регіоні існувала місцева популяція древніх людей. Вчені вважають, що останки людей, знайдені на стоянці, не належать раннім або пізнім Homo sapiens. Разом з тим, майже з однаковою ймовірністю їх можна віднеси до людини прямоходячої, африканської або європейської людини середнього плейстоцену або неандертальця.

За словами вчених, перші неандертальці з'явилися в Леванті близько 400 тисяч років тому, а предки сучасних людей - близько 180 тисяч років тому. Знайдені скам'янілості можуть закрити прогалини в археологічному літописі. Вони можуть відоноситися до популяції середньоплейстоценових Homo Південно-Західної Азії, що з'явилася в регіоні близько 420 тисяч років тому і яка внесла генетичний внесок в інші види. Палеоантропологи з обережністю запропонували позначити цю знахідку як Homo Nesher Ramla.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі