Вчені знайшли в Індійському океані нову популяцію синіх китів

Поділитися
Вчені знайшли в Індійському океані нову популяцію синіх китів Вчені виявили нову популяцію синіх китів © New Scientist
Китів знайшли завдяки їхнім пісням.

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу заявили про те, що їм вдалося знайти в Індійському океані нову популяцію карликових синіх китів - найменших представників цього виду. Як наголошується на сайті університету, вченим допомогли зробити відкриття пісні тварин.

Дослідники відзначають, що сині кити - одні з найбільших ссавців у світі. Але, незважаючи на це, їх дуже важко знайти. І справа не тільки в тому, що тільки 0,15% популяції пережили китобійний промисел, але і в тому, що самі кити є «відлюдьками» за своєю природою і зустрічаються в великих ділянках океану.

Тепер же вчені проаналізували дані, зібрані системою виявлення підводних ядерних бомб, і виявили, що їй вдалося записати пісні синіх китів. Вивчивши пісню, дослідники зрозуміли, що мають справу з новою групою цих тварин.

«Ми не знаємо, скільки китів входить в цю групу, але думаємо, що багато, з огляду на неймовірну кількість пісень, які ми почули», - заявила одна з вчених Трейсі Роджерс.

«Я думаю, що це чудово, що система, яка захищає мир від ядерних бомб, дозволила нам знайти нову популяцію китів, які довгий час допомагали нам вивчати здоров'я морської екосистеми», - додала Роджерс.

Карликові сині кити є найменшим підвидом синіх китів, але насправді назвати їх маленькими не можна. Довжина їхнього тіла може досягати 24 метрів. Якщо вчені підтвердять, що зафіксували спів нової популяції, вона стане вже п'ятою групою карликових синіх китів, виявлених в Індійському океані.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що сезон розмноження 2020-2021 років видався найвдалішим для північних гладких китів за останній час. За їхніми словами, вже вдалося помітити 14 дитинчат і дослідники сподіваються, що в майбутньому вони знайдуть і інших кітят.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі