У вимираючого виду китів народилося 14 китенят

Поділитися
У вимираючого виду китів народилося 14 китенят У північних гладких китів народилося 14 дитинчат © FWC Fish and Wildlife Research Institute
Вчені сподіваються, що найближчим часом знайдуть і інших дитинчат.

Вчені заявили про те, що сезон розмноження 2020-2021 років видався найвдалішим для північних гладких китів за останній час. За їхніми словами, вже вдалося помітити 14 дитинчат і дослідники сподіваються, що в майбутньому вони знайдуть і інших китенят, повідомляє N+1.

Завдяки мораторію на комерційний китобійний промисел, який був введений в 1986 році, багатьом видам китів вдалося істотно збільшити підірвану людьми чисельність. Однак деякі з них все ще залишаються рідкісними. Зростанню їхніх популяцій заважають нові загрози, такі як занепокоєння, зіткнення з судами і кліматичні зміни.

У найбільш уразливому становищі опинився північний гладкий кит. Колись цей вид населяв всю Північну Атлантику, але китобої майже винищили його. Після заборони на видобуток чисельність китів якийсь час росла і досягла 500 особин, але потім вони знову почали вимирати. За недавніми оцінками, залишилося менше 250 дорослих особин. Літо північні гладкі кити проводять на північному заході Атлантики біля узбережжя США і Канади, де розвинене інтенсивне рибальство і судноплавство. Кити плавають доволі повільно, тому часто заплутуються в сітках і потрапляють під гвинти.

Але у північних гладких китів все ще є шанси вижити. К 21 січня нинішнього року фахівці з флоридської Комісії з питань рибальства і дикої природи нарахували тринадцять новонароджених китенят з матерями (всього за зиму вони зустріли 65 особин). А через добу співробітники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень повідомили, що виявили ще одне китеня в супроводі матері. Принаймні, три дитинча з'явилося у самок, що вперше народжують.

Вчені відзначають, що сезон 2020-2021 року став найвдалішим для китів. Для порівняння, в період з 2017 по 2020 рік у них народилося всього 22 дитинчати. Період розмноження триватиме ще два місяці, тому є надія, що з'являться і інші китенята.

Поки неясно, що саме послужило причиною «китового бебі-буму». Однак раніше вчені вже відзначали схожі коливання народжуваності у даного виду: наприклад, у 2000 році на світ не з'явилося жодного дитинчати, а в 2001 - відразу 31. Ймовірно, вони пов'язані з доступністю їжі в попереднє літо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що через 40 років після заборони комерційного китобійного промислу з'явилися ознаки того, що сині кити почали повертатися в води Антарктики. За останні дев'ять років у водах біля острова Південна Джорджія була помічена 41 нова особина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі