Вчені знайшли у стародавньому грецькому місті антидепресанти

Поділитися
Вчені знайшли у стародавньому грецькому місті антидепресанти Археологи знайшли цілу лабораторію з виготовлення ліків © SimeonDonov / depositphotos
Місто було збудовано у ІІ столітті до нашої ери.

Археологи виявили сліди антидепресантів у стародавньому грецькому місті Батонеа, яке знаходиться на території сучасної Туреччини на березі озера Кючюкчекмедже. Місто було збудовано у другому столітті до нашої ери, повідомляє Greek Reporter.

У руїнах цього міста було зроблено чимало цікавих відкриттів, включаючи 700 маленьких скляних та керамічних пляшечок із ліками, які, ймовірно, використовувалися для лікування хвороб серця та депресії. Але археологам вдалося знайти не тільки їх, а цілу лабораторію зі ступками, маточками та великими плитами, шпателями та іншими інструментами.

Сама лабораторія була збудована в сьомому столітті нашої ери. Сліди пожежі, яка сталася на цьому місці між 620 і 640 роками нашої ери, вказує, що лабораторію було зруйновано під час нападу Аварського ханства.

Ліки, виявлені у пляшечках, були виготовлені з місцевих рослин. Дослідникам вдалося знайти дві речовини: метадон, який є антидепресантом, та фенантрен, який використовується при серцевих захворюваннях.

Раніше археологи знайшли неподалік Ватикану будову, яка може бути театром імператора Нерона. Дослідники проводили розкопки у дворі прикрашеного фресками Палаццо делла Ровере та виявили конструкції та прикраси, які можуть бути залишками театру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі