Вчені знайшли сліди існування загиблого континенту

Поділитися
Вчені знайшли сліди існування загиблого континенту Вчені знайшли сліди континенту, який існував 50 мільйонів років тому © Phys.org
Він розповів дослідникам про еволюцію ссавців.

Група геологів та палеонтологів з Франції, США та Туреччини виявила свідчення існування загиблого континенту, який вони назвали Балкантолією. Як повідомляє Phys.org, континент займав територію сучасних Балкан та Анатолії.

За словами вчених, Балкантолія була населена специфічною фауною і саме її існування дозволило ссавцям з Азії колонізувати Європу близько 34 мільйонів років тому.

Протягом мільйонів років в епоху еоцену (55-34 мільйони років тому) Західна Європа та Східна Азія утворювали два окремі масиви суші, які населяли дуже різні ссавці. Європейські ліси були домом для ендемічної фауни, такої як палеотерії (вимерла група, віддалено пов'язана з сучасними кіньми, але більше схожа на сучасних тапірів), тоді як Азія була населена різноманітнішою фауною, включаючи сімейства ссавців, що мешкають сьогодні на обох континентах.

Відомо, що близько 34 мільйонів років тому Західна Європа була колонізована азіатськими видами, що призвело до значного оновлення фауни хребетних та вимирання ендемічних ссавців. Ця подія відома як Grande Coupure (Великий розлом). Але скам'янілості, які були знайдені на Балканах, вказують на те, що азіатські ссавці були присутні в Східній Європі ще до цієї події, що вказує на ранню колонізацію.

Тепер учені змогли пояснити цей парадокс. Вони переглянули більш ранні палеонтологічні відкриття, деякі з яких були зроблені в ХІХ столітті, іноді змінюючи їхнє датування у світлі останніх геологічних даних.

Аналіз показав, що в епоху еоцену регіон, представлений сучасними Анатолією та Балканами, був населений однорідними тваринами, які відрізнялися від фауни Європи та Східної Азії. У цю екзотичну фауну входили, наприклад, сумчасті американського походження та ембритоподи (великі травоїдні ссавці, що нагадують гіпопотамів), які раніше жили в Африці. Таким чином, регіон мав становити єдиний масив суші, відокремлений від сусідніх континентів.

Вчені також виявили нові поклади скам'янілостей у Туреччині, вік яких становить 35-38 мільйонів років. Тут були знайдені останки ссавців, коріння яких сягало Азії і які стали найдавнішими з виявлених на території Анатолії. Вони знайшли фрагменти щелеп, що належать бронтотеріям, тваринам, що нагадують великих носорогів, що вимерли наприкінці еоцену.

В результаті вчені дійшли висновку, що 50 мільйонів років тому між Європою, Африкою та Азією був знаходився один континент, який вони назвали Балкантолією. Він був домом для унікальної фауни і був колонізований азіатськими ссавцями близько 40 мільйонів років тому в результаті географічних змін, які ще належить визначити. Ймовірно, що заледеніння, що відбулося 34 мільйони років тому, що призвело до утворення антарктичного крижаного щита та зниження рівня моря, об'єднало Балкантолію з Західною Європою та сприяло Grande Coupure.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені виявили в Австралії кристали циркону, проаналізували їхній склад і змогли визначити, коли почалася тектоніка плит на Землі. На думку дослідників, це сталося 3,6 мільярда років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі