Вчені знайшли останки гігантського голуба

Поділитися
Вчені знайшли останки гігантського голуба Голуба винищили близько 2800 років тому © Популярная механика
Птах жив на Землі протягом 60 тисяч років.

Вчені з Університету Нью-Мехіко виявили новий вид птахів, які були схожі на сучасних голубів. Птахи жили на островах Тонга протягом 60 тисяч років і були винищені за одне століття після появи тут людей близько 2850 років тому, повідомляє «Популярная механика».

Новий вид отримав назву Tongoenas burleyi. Його довжина без хвоста становила приблизно 51 сантиметр, а зріст був у п'ять разів більшим, ніж у звичайного голуба. За словами вчених, викопний голуб розмірами нагадував сучасну качку.

Харчувався птах плодами манго та гуави, його масивний дзьоб дозволяв їх ковтати. Дослідники вважають, що голуб був важливим переносником насіння, доставляючи його на інші острови.

«Відсутність Tongoenas burleyi на островах Тонга може загрожувати довгостроковому виживанню місцевих дерев, які залежать від голуба як переносника насіння» — говорить співавтор дослідження Уна Такано.

На островах Тога майже не було хижаків і тому цей вид птахів жив там у відносній безпеці. Але з приходом людини Tongoenas burleyi був знищений за одне століття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше аргентинські палеонтологи виявили в формації Кангагуа, розташованій в еквадорській провінції Чімборасо останки гігантської вимерлої сови. Птах мешкав на Землі близько 40 тисяч років тому і полював на більш дрібних сов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі