Аргентинські палеонтологи виявили в формації Кангагуа, розташованій в еквадорській провінції Чімборасо останки гігантської вимерлої сови. Як повідомляє «Популярная механика», птах мешкав на Землі близько 40 тисяч років тому і полював на дрібніших сов.
Висота сови становила 70 сантиметрів, а розмах крил сягав півтора метрів. Лапи ж у птиці були довші і міцніші, ніж у будь-якого іншого виду сов.
Кістки сови були знайдені в печері, яка, як вважають вчені, була для птаха гніздом. Він був хижаком і полював на своїх менших побратимів, інших сов. Дослідники зазначають, що такі випадки трапляються, але дуже рідко, і погано вивчені.
«Ми думаємо, що зміна клімату, яка сталася близько 10 тисяч років тому, коли закінчився льодовиковий період, була частково причиною зникнення цих великих хижих птахів» — розповідає співавтор дослідження Федеріко Агнолін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше команда орнітологів простежила за переміщенням восьми статевонезрілих кондорів з Аргентини і з'ясували, що вони витрачають на помах крилами менше 1% від загального часу польоту. Деякі з них можуть подолати відстань в 172 кілометри без єдиного помаху крилами.