Палеонтологам, ймовірно, вдалося знайти новий вид динозавра, який жив в Арктиці 70 мільйонів років тому. Як повідомляє CNN, відкриття вчених свідчить про те, що динозаври проводили в Арктиці все життя, від появи на світ до смерті.
Дослідники виявили на півночі Аляски невеликий фрагмент щелепи, розмірами всього 14 міліметрів. Аналіз останків показав, що істота належала до типу дромеозавриди - групі хижих динозаврів, тісно пов'язаних з птахами, до числа яких відносяться велоцираптори.
Кость належала дитинчаті динозавра, а рання стадія розвитку кістки передбачає, що воно з'явилося на світ в цих краях. Багато палеонтологів припускають, що Арктика була лише точкою на міграційному шляху динозаврів, коли вони перетинали Азію і Північну Америку.
«Виявлення дитинчат динозаврів означає, що цим тваринам довелося витратити багато часу на спаровування і гніздування в цих місцях. Молода особина цих маленьких динозаврів, ймовірно, не могла мігрувати на великі відстані, що побічно вказує на те, що ці тварини, ймовірно, були постійними жителями древньої Арктики», - заявив палеонтолог Тоні Фіорільо.
За словами вченого, маленький динозавр, швидше за все, розмірами нагадував цуценя. А ось зріст дорослого дромеозаврида міг досягати шести-дев'яти метрів. Для порівняння, для того, щоб мати можливість протистояти суворим умовам міграції, сучасні північні олені повинні досягати мінімум 80% дорослих розмірів.
Останки дромеозавридів можна знайти по всьому світу, проте їхні кістки дуже крихкі і маленькі, це ускладнює їхнє вивчення і розуміння їхнього розселення по континентах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше група палеонтологів виявила істоту, яка може бути спільним предком динозаврів і птерозаврів. Незважаючи на те, що ці ящери відрізнялися досить значними розмірами, їх загальні предки були досить мініатюрними.