Вчені знайшли нейрони, які відповідають за тягу до спиртного

Поділитися
Вчені знайшли нейрони, які відповідають за тягу до спиртного Невелика група нейронів відповідає за тягу до алкоголю © bohdan.com.ua
Вплив на поведінку має невелика група нейронів.

Вчені з Університету Лінчепінга заявили про виявлення невеликої групи нейронів, манера роботи яких визначає те, чи зможе людина зупинитися або продовжить вживати алкоголь. Біологи зізнаються, що самі не очікували, що така невелика кількість клітин впливає на поведінку, повідомляє «Популярная механика».

Група нервових клітин відіграє вирішальну роль в головній причині алкоголізму - нездатності відмовитися від спиртного навіть тоді, коли людина розуміє, що це не закінчиться нічим хорошим. Дослідники помітили цю особливість, спостерігаючи за активністю нейронів в мигдалеподібному тілі мозку. Цей відділ відповідає за обробку емоцій і прийняття складних поведінкових рішень.

Кілька років тому дослідження вчених показали, що схильність людей і щурів до алкоголю можна визначити за тим, наскільки активно виводяться молекули гамма-аміномасляної кислоти. Це один з головних гальмуючих сигналів з мигдалеподібного тіла мозку.

Вчені проконтролювали зміну активності цього відділу нервової системи у щурів, які вживали спиртне. Тварин помістили в клітки, в яких у них був доступ до поїлок з чистою водою і спиртом. Спочатку щури могли пити обидві рідини в необмеженій кількості, але через якийсь час вживання алкоголю супроводжувалося ударами струму. Зазвичай в такій ситуації тварини відмовляються від вживання спиртного, але деякі щури продовжували пити його, ігноруючи біль.

Поведінка цих тварин було продиктована активністю нейронів мигдалеподібного тіла. Після того, як вчені визначили цю залежність, вони перевірили, що може статися при придушенні активності таких клітин.

Зниження їхньої активності допомогло щурам повернути здатність контролювати поведінку, а також придушило бажання випити ще алкоголю.

Надалі вчені планують створити ліки, які здатні проникати в мозок людей і тварин та знижувати активність цих нервових клітин. Вони сподіваються, що це дозволити створити дієві препарати для боротьби з алкоголізмом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що невеликі дози алкоголю можуть бути корисні для людей, у яких діагностували серцево-судинні захворювання. За їхніми словами, пацієнти, яким поставили такий діагноз, можуть не відмовлятися від вживання алкоголю, якщо мова йде про невеликі його кількості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі