Вчені знайшли наймолодшу пару астероїдів у Сонячній системі

Поділитися
Вчені знайшли наймолодшу пару астероїдів у Сонячній системі Пара астероїдів утворилася лише 300 років тому © UC Berkeley
Астероїди утворилися лише близько 300 років тому.

Вчені з Астрономічного інституту Чеської академії наук заявили про те, що пара астероїдів, що обертаються навколо Сонця, сформувалася лише 300 років тому. Це робить їх наймолодшими з усіх астероїдів, відомих зараз, повідомляє Science alert.

За словами дослідників, відкриття може більше розповісти про те, як руйнуються такі об'єкти. Вчені зазначають, що за астрономічними мірками пара астероїдів «сформувалася цього ранку, навіть не вчора».

Коли Сонячна система сформувалася з гігантської хмари пилу та газу, все, що не було залучено до складу планет і самого Сонця, залишилося у вигляді «сміття», астероїдів та комет. Астрономи вважають, що Земля, Венера, Марс і Меркурій могли утворитися з таких об'єктів. Це робить астероїди цікавими об'єктами для вивчення: вони не тільки містять у собі матеріал, з якого сформувалася Сонячна система, а й можуть бути будівельними блоками, з яких складається наш світ.

Інтерес представляє також те, як астероїди змінюються з часом. Це важливо для прогнозування поведінки астероїдів, що дуже важливо для планети, яка може бути знищена зіткненням з одним з них.

Два астероїди, 2019 PR2 та 2019 QR6, були виявлені окремо у 2019 році групами вчених за допомогою оглядового телескопа Pan-STARRS1 на Гаваях та Catalina Sky Survey в Арізоні відповідно. Незабаром після виявлення астероїди виділилися серед інших: вони мали еліптичну орбіту, що незвичайно для небесних тіл, які пролітають близько до Землі під час свого руху навколо Сонця.

Подвійні астероїди не є чимось незвичайним, але такі небесні тіла вивчені недостатньо, тому дослідники провели додаткові спостереження за парою. Вчені спостерігали за астероїдами за допомогою різних телескопів та вивчили світло, яке вони відбивають.

Спостереження показали, що діаметр більшого об'єкта становить приблизно кілометр, а менший приблизно вдвічі менше. Дослідники також з'ясували, що обидва астероїди мають схожі особливості поверхні, що передбачає, що вони дуже схожі за складом.

Щоб дізнатися, як ці астероїди утворилися, вчені об'єднали дані спостережень і моделювання. Виявилося, що пара відокремилася від загального материнського тіла лише 270 років тому.

Більшість пар астероїдів, ймовірно, утворилися внаслідок обертального поділу. Це процес, коли слабко пов'язаний астероїд починає обертатися так швидко, що розпадається на частини. Уламки, що утворюються в результаті, потім формують менший об'єкт.

Без будь-якого зовнішнього втручання на формування 2019 PR2 та 2019 QR6 знадобилося б набагато більше часу, ніж 270 років. Вчені провели ще одне моделювання та з'ясували, що невідповідність можна ліквідувати, якщо материнським тілом виступала комета, викид речовини на якій і привели до формування об'єктів.

Але на даний момент жоден з астероїдів не показує ознак кометної активності. Тому вчені не можуть точно сказати, яким чином вони відокремилися від загального материнського тіла і перетворилися на неактивні астероїди лише за 300 років.

Наступного разу пара пройде близько до Землі у 2033 році, тоді вчені отримають нову можливість поспостерігати за астероїдами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи офіційно підтвердили відкриття ще одного троянського астероїда Землі. Він отримав позначення 2020 XL5 і є другим таким небесним тілом, знайденим у нашої планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі