Астрономи виявили ще один троянський астероїд Землі

Поділитися
Астрономи виявили ще один троянський астероїд Землі Вчені знайшли другий троянський астероїд Землі © NOIRLab/NSF/AURA/J. da Silva/Spaceengine
Це лише другий подібний об'єкт, знайдений у нашої планети.

Астрономи офіційно підтвердили відкриття ще одного троянського астероїда Землі. Як повідомляє Science alert, він отримав позначення 2020 XL5 і є другим таким небесним тілом, знайденим у нашої планети.

Наголошується, що нове відкриття може бути свідченням того, що троянські астероїди Землі є поширенішим явищем, ніж вважалося.

Вчені вважають, що як і перший троянський астероїд, 2020 XL5 обертатиметься навколо нашої планети ще приблизно чотири тисячі років, а потім його буде викинуто до космосу. Надалі дослідники сподіваються порівняти орбіти цих двох небесних тіл, щоб більше дізнатися про механізми, що забезпечують їхню тимчасову стабільність.

Троянські астероїди – це астероїди, які ділять орбіти інших, більших, небесних тіл Сонячної системи. Їх можна знайти у гравітаційно-стабільних регіонах біля планети, відомих як точки Лагранжа. Це «кишені», в яких тяжіння планети і Сонця ідеально врівноважується відцентровою силою невеликого небесного тіла в цьому регіоні, утримуючи його на місці.

Кожна планета має п'ять таких точок Лагранжа: дві знаходяться на її орбіті трохи попереду і позаду (L4 і L5), дві розташовані на лінії, що з'єднує планету з Сонцем (L1 і L2), і ще одна — у суворій протилежній планеті точці її орбіти (L3).

Троянські астероїди поширені в Сонячній системі, у Юпітера їх найбільше, на даний момент відомо про 11 тисяч подібних об'єктів на його орбіті. Нептун має троянських астероїдів 32, Марс – дев'ять, Уран – один.

Інший троянський астероїд Землі, 2010 TK7 є космічним каменем діаметром близько 300 метрів. Він знаходиться в точці L4, але, на думку вчених, його буде викинуто з нинішньої орбіти приблизно через 15 тисяч років.

2020 XL5 схожий на перший, він також знаходиться в точці L4, але він набагато більший за свого компаньйона, його діаметр становить 1180 метрів. Вчені також з'ясували, що астероїд належить до С-класу, ймовірно, він багатий на вуглець.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи за допомогою даних Dark Energy Survey ідентифікували 815 об'єктів за орбітою Нептуна, про 461 з яких раніше не було відомо. Це суттєве доповнення до 3000 транснептунових об'єктів, відомих на даний момент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі