Вчені знайшли глибоко в океані цілий підводний світ

Поділитися
Вчені знайшли глибоко в океані цілий підводний світ Неподалік Шпіцбергена знайшли підводний світ © MARUM – Center for Marine Environmental Sciences, University of Bremen
Він знаходиться неподалік полярного кола.

Вчені виявили вражаючий підводний світ під водами океану неподалік полярного кола. Він розташований неподалік узбережжя Шпіцбергена в Норвегії, на глибині понад 3000 метрів, повідомляє Science Alert.

Нова екосистема розташовується вздовж хребта Книповича, який раніше вважався нічим не примітним. Виявилося ж, що поруч із ним знаходиться ціле поле гідротермальних вулканів.

Вулканічна активність під океанським дном змушує тепло просочуватися на поверхню, створюючи середовище для хімічних реакцій, що сприяють розвитку та процвітанню життя.

Поле завдовжки не менше кілометра і завширшки 200 метрів назвали Йотул на честь гігантів скандинавської міфології, які мешкають під горами. У даному випадку гігант — це внутрішні процеси Землі, що вийшли через тріщини на морському дні.

Вода проникає на дно океану, де нагрівається магмою. Перегріта вода потім піднімається назад на морське дно через тріщини. На шляху вгору рідина збагачується мінералами та матеріалами, розчиненими у породах океанічної кори. Ці рідини часто знову просочуються на морське дно через трубчасті структури, які називаються чорними курцями, де потім осідають багаті металами мінерали», — пояснює морський геолог Герхард Борманн з Бременського університету в Німеччині.

Гідротермальні жерла – одні з найцікавіших підводних середовищ. Зазвичай вони знаходяться так глибоко, що в них не може проникнути сонячне світло. На такій глибині завжди темно, холодно та відчувається неймовірний тиск.

Ці умови не сприяють розвитку життя, але гидротермальные джерела створюють дивні оази. Мінерали, що просочуються і розчиняються у воді, створюють основу для харчової мережі, заснованої не на фотосинтезі, як у більшості форм життя ближче до поверхні, а на хемосинтезі – використання хімічних реакцій для отримання енергії, а не сонячного світла.

Поле Йотул розташоване прямо на межі двох тектонічних плит Землі, на так званому хребті, що повільно розширюється. Плити дуже повільно віддаляються одна від одної, що призводить до розтягування земної кори та утворення долин та хребтів.

Вченим вже вдалося виявити гідротермальну активність на всіх хребтах на північ від Ісландії, але хребет Книповича залишався винятком. Так тривало до 2022 року, коли вчені помітили натяки на гідротермальну хімію у цьому районі. Після цього вони відправили підводний апарат на розвідку.

Підводний апарат MARUM-QUEST опустився майже на три тисячі метрів, де зробив знімки та взяв проби води. В результаті вченим вдалося виявити Йотул — велику область морського дна з погаслими та активними гідротермальними жерлами, а також характерним мерехтінням вулканічного тепла, що просочується у воду.

Раніше вчені розповіли про те, чому загадковий острів Теоніман занурився під воду. Про його існування відомо лише з легенд народів, які населяли цей регіон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі