Вчені зможуть простежити походження чорних дір

Поділитися
Вчені зможуть простежити походження чорних дір Вчені розробили модель, яка дозволить простежити походження чорних дір © kak-eto-sdelano.ru
Дослідникам допоможе спостереження гравітаційних хвиль.

Вчені з Інституту гравітаційної хвильовий астрономії Бірмінгемського університету розробили модель, яка дозволить їм простежити походження важких систем чорних дір у Всесвіті. На думку дослідників, спостереження за гравітаційними хвилями може надати інформацію про умови, в яких формуються чорні діри, повідомляє Naked science.

Чорні діри утворюються після колапсу зірок і вибухів наднових. Величина цих щільних об'єктів вимірюються в сонячних масах. Як правило, зірки утворюють тільки чорні діри з масою, яка в 45 разів більша за сонячну. Потім ці системи поєднуються і зливаються разом, створюючи гравітаційні хвилі, які можна спостерігати детекторами LIGO і Virgo.

Варто відзначити, що зоряний колапс викликає нестійкості, які запобігають утворенню більш важких чорних дір. Тому дослідникам необхідна нова модель, яка пояснює існування подвійних систем з цих об'єктів з масами понад 50 сонячних.

Тепер же вчені припустили, що майбутні спостереження злиття чорних дір дозволять їм визначити місця, в яких вони народилися. Проведені розрахунки показали, що скупчення, у якому народилися спостережувані вченими чорні діри, мало швидкість руху більше 50 км/с. Астрономи не можуть, однак, показати точне місце на карті нічного неба, в якому зароджується найбільше чорних дір. Але нова робота відкриває очі вченим на найбільш імовірні місця походження цих об'єктів - своєрідні "розсадники" чорних дір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи виявили надмасивну чорну діру, яка знаходиться в центрі галактики Holmberg 15A на відстані 700 мільйонів світлових років від Землі. Маса чорної діри оцінюється в 40 мільярдів сонячних, що робить її рекордсменом серед подібних об'єктів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі