Вчені змогли «повернути назад» старіння у мишей

Поділитися
Вчені змогли «повернути назад» старіння у мишей Вченим вдалося запобігти старінню мишей © Naked Science
Ймовірно, це може збільшити тривалість життя.

Вчені з Гарвардської медичної школи змогли знайти причину старіння організму та визначити можливий механізм, як цей процес можна повернути назад. Тести на мишах показали, що старіння викликають епігенетичні програмні збої, обернути їх може "перезавантаження системи", яке також може збільшити тривалість життя, повідомляє New Atlas.

У геномі людини міститься повний набір нашої ДНК, який знаходиться в кожній клітині. Але це не вся картина, над ним знаходиться додатковий прошарок інформації, який називається епігеномом. Він контролює, які гени включаються та включаються в тому чи іншому типі клітин.

Фактори довкілля та наш спосіб життя можуть змінювати епігенетичні висловлювання вираження протягом життя. І ці зміни пов'язані зі швидкістю біологічного старіння, але залишалося незрозумілим, викликали вони симптоми старіння чи самі були симптомом.

Щоб з'ясувати це, вчені з Гарварду провели експерименти на мишах. Використовуючи систему, яка називається індукованими змінами в епігеномі (ICE), команда вчених прискорила природний процес пошкодження та відновлення ДНК у мишей, щоб перевірити, чи це прискорює також симптоми старіння.

Хромосоми в клітинах ссавців зазнають близько мільйона розривів на хвилину, а епігенетичні фактори дуже швидко коригують відновлення, після чого повертаються в норму.

Дослідники сконструювали мишей, у яких розриви ДНК відбувалися втричі швидше за норму. Згодом вони виявили, що епігенетичні фактори стали більш абстрактними і не поверталися в нормальне становище після того, як відновлювали розриви ДНК, що призвело до безладу епігенома. До шестимісячного віку у мишей проявилися фізичні ознаки старіння, і вони опинилися в набагато гіршому стані порівняно з необробленими мишами того ж віку.

На наступному етапі вчені вирішили перевірити, чи можна з цим щось зробити. Команда вивела геннотерапевтичний коктейль з трьох генів, відомих як Oct4, Sox2 та Klf4. Вони активні в стовбурових клітинах, і в попередній роботі команда виявила, що їх можна використовувати для відновлення зору мишей з віковою глаукомою.

У цьому випадку у мишей спостерігалося різке зниження біомаркерів старіння, а їхні епігеноми повернули тканини і органи у молодший стан.

За словами команди, це відкриття є дуже важливим. Борючись зі старінням як таким, багато хвороб, що виникають внаслідок цього природного процесу, можна було б лікувати ефективніше.

"Якщо це так, це означає, що рак, діабет і хвороба Альцгеймера можуть мати одну і ту ж основну причину, яку можна звернути назад для лікування або зміни вікових станів за допомогою одного методу терапії", - вважають вчені.

Раніше вчені з Національного інституту здоров'я США виявили зв'язок між питтям води та старінням. За їхніми словами, ті, хто п'є недостатньо води, знаходяться у зоні підвищеного ризику розвитку хронічних захворювань та смерті у молодому віці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі