У ході дослідження вчені проводили експерименти з трьома видами грибків - Penicillium brevicompactum, Aspergillus versicolor та Stachybotrys chartarum, які періодично починають зростати на шпалерах, мокрих стінах і в темних кутках квартир.
Вчених цікавило те, як розмножуються ці грибки і що змушує їх переходити з природних середовищ існування і "колонізувати" житлові приміщення, гаражі, дачі та інші споруди.
Дослідники створили "імітатор квартири" - фрагмент стіни з наклеєними шпалерами, поверх яких вчені висаджували зразки спір і обдували їх потоками повітря, імітуючи роботу вентиляції та кондиціонування.
У результаті дослідники виявили, що крім спор цвілі, у повітря постійно потрапляла велика кількість так званих мікротоксинів – отруйних речовин, які можуть викликати важкі отруєння або алергічні реакції при попаданні в легені і шкіру. Попадання мікротоксинів в корм тварин різко погіршує їхню продуктивність, послаблює їхній імунітет і може призводити до смерті при їх поїданні навіть у відносно невеликих дозах.
Щось схоже, як вважають вчені, може відбуватися і в квартирах, чиї стіни і шпалери покриває цвіль. Токсини грибків можуть потрапляти у повітря не тільки разом зі спорами, але і осідати на порох і мікрочастках клею, що відокремлюються від шпалер і стін в околицях колонії цвілі. Частина цих порошинок може падати на їжу і проникати в організм людини разом з нею.
Раніше повідомлялося про те, що вчені зафіксували перші випадки зараження хворобою Альцгеймера.