Вчені заявили про злопам'ятність ворон

Поділитися
Вчені заявили про злопам'ятність ворон Ворони запам'ятовують брехунів і більше не довіряють їм © Naked Science
Ворони не забувають обман навіть через місяць.

Вчені заявили про те, що ворони виявилися дуже злопам'ятними птахами: вони пам'ятають обман і образи навіть через місяць. Висновки дослідників опубліковані в журналі Animal Behaviour.

У ході дослідження вчені навчили ворон грати в просту економічну гру. Під час гри експериментатори поміщали в клітку з воронами миску зі звичайними сухариками, які птахи могли вільно брати. Ці сухарики служили своєрідною валютою, яку ворон міг обміняти на більш смачний і значимий предмет – шматочок сиру.

Такий обмін, як відзначають вчені, сам по собі є досить складним інтелектуальним завданням для тварин, оскільки їм слід розуміти, що відмова від малоцінних порцій їжі, вже наявних в їхньому розпорядженні, дозволяє отримувати більш поживний і смачний сир.

Крім того, процедура обміну передбачає наявність почуття довіри до людини і очікування того, що та не забере хліб просто так, нічого не даючи в обмін. Разом з тим, саме цю довіру вчені стали обманювати.

У ролі шахраїв виступала спеціальна група дослідників, одягнена в костюми, колір яких відрізнявся від костюмів тих, хто навчив ворон грі. "Шахраї" не давали сир в обмін на сухарики, а демонстративно з'їдали їх на очах у ворон і птахів у сусідніх клітинах, які не брали участь в експерименті.

Через деякий час ворони ображалися на експериментаторів і переставали намагатися отримати у них сир, що завершило першу стадію експерименту. Через два тижні вчені перевірили, чи збереглася пам'ять про цей обман у птахів, помістивши їх у клітки, де вони могли обміняти сухарі на іншу їжу у трьох різних людей – їх первісного тренера, "шахрая" і незнайомого експериментатора, який міняв сухарі на шматочки хліба.

Як показав повторний експеримент, птахи не забули образи і завжди уникали контактів з "шахраєм" навіть у тих випадках, якщо той їх обманював усього один раз.

Подібна пам'ять зберігалася у ворон і через місяць після першого експерименту, що говорить про гарну пам'яті птахів і вміння асоціювати дії з конкретними людьми.

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі