Нейрофізіологи з США та Австралії поставили експеримент, в рамках якого з'ясували, що ворони здатні ставити себе на місце конкурента. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Communications.
Вчені спостерігали за тим, як птахи ховали вкрадені шматочки їжі від своїх родичів. У рамках експерименту дослідники помістили ворона в клітку, на одній з стін якої були два невеликих отвори, що закриваються кришкою. В це вічко міг заглядати ворон, який сидів у сусідній клітці. Першому ворону дослідники дали кілька шматочків м'яса, після чого стежили, як він буде їх ховати при відкритій і закритій заглушці. Періодично вчені замінювали другу птицю на динамік, який видавав звуки, подібні на вороняче каркання.
Виявилося, що ворони починають швидше ховати їжу і частіше переховувати її, якщо їм здається, що за ними спостерігає реальний або фіктивний ворон. Більш того, деякі ворони навіть представляли те, яким чином вічко обмежує кут огляду, і ховали їжу там, де інша птиця не могла її побачити.
На думку вчених, подібні результати підтверджують теорію про те, що ворони справді вміють ставити себе на місце конкурентів і приблизно уявляти собі їхні наміри в даній ситуації.
Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.