Вчені зареєстрували потужний викид випромінювання нейтронної зірки

Поділитися
Вчені зареєстрували потужний викид випромінювання нейтронної зірки Вчені поспостерігали за "трапезою" нейтронної зірки © Naked Science
Астрономам вперше вдалося спостерігати процес поглинання нейтронною зіркою речовини, яка її оточує.

Австралійським астрономам вперше вдалося зареєструвати потужний викид випромінювання, який виходив від нейтронної зірки. Він став результатом поглинання об'єктом матерії, яка його оточує, повідомляє "Популярная механика".

Питання про те, чому нейтронні зірки іноді випускають сплески випромінювання, хвилювало вчених вже давно. Тепер же команді з п'яти інституцій, яка проводила спостереження за допомогою семи різних телескопів, вдалося пролити світло на це питання.

Астрономи помітили, що зірка, яка поглинала речовину з акреційного диска, який її оточує, через 12 днів перервала "трапезу" і спалахнула в кілька тисяч разів яскравіше за Сонце. Сам по собі вибух і спалах рентгенівського випромінювання, що послідував за ним, тривав кілька тижнів. Протягом цього короткого (за космічними мірками) вікна зірка випускала стільки енергії, скільки Сонце розтратить за десятиліття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Аромат кориці

Раніше астрономи з Віргінського університету визначили масу пульсара PSR J0740+6620, який розташовується в подвійній системі з білим карликом. Маса світила складає 2,17 маси Сонця, що стало рекордом для нейтронних зірок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі