Вчені запропонували виробляти дезінфікуючий засіб з тирси

Поділитися
Вчені запропонували виробляти дезінфікуючий засіб з тирси Тирса може допомогти у виробництві дезінфікуючого засобу © Википедия
За словами дослідників, засіб може вбити смертельні мікроби.

Китайські вчені створили дезінфікуючий засіб з тирси та води, який може вбити 99% хвороботворних мікробів, а також сибірку та деякі штами грипу, повідомляє Science news.

Широке застосування дезінфікуючих засобів може завдати шкоди довкіллю. Наприклад, засоби, що містять хлор, можуть утворити небезпечні побічні продукти при взаємодії з іншими молекулами. Деякі інші потенційно більш екологічні засоби засновані на з'єднанні під назвою фенол або його аналогах, але їхнє виробництво є дорогим та енергоємним.

Фенольних сполук багато в деревині, але вони є частиною більших структур, що складають стінки рослинних клітин. Тому інженер-еколог Шічен Чжан з Університету Фудань у Шанхаї та його колеги поцікавилися, чи можуть відходи з тирси стати більш екологічним джерелом протимікробних сполук.

У ході дослідження вчені готували суміш води та тирси протягом години під тиском, а потім фільтрували її. Потім «відвар» з тирси перевірили на здатність вбивати Staphylococcus epidermis, шкірний мікроб, здатний викликати інфекції у людей з ослабленим імунітетом, та E. coli, кишкову паличку.

В результаті вчені з'ясували, що залежно від концентрації дезінфікуючий засіб може вбивати понад 99% мікробів. Виявилося також, що засіб здатний впоратися з сибіркою та грипом, а також ефективний проти спор, сплячих форм бактерії, які зазвичай важко вбити. Експерименти показали, що засіб може інактивувати спори типово нешкідливих бактерій Bacillus subtilis.

Хімічний аналіз показав, що суп на основі тирси містить високі концентрації фенолоподібних сполук. Термічна обробка, ймовірно, руйнує молекулярні ланцюги деревини, вивільняючи протимікробні фенольні молекули.

Під мікроскопом вчені побачили, що їхній дезінфікуючий засіб ушкоджує клітинні стінки E. coli та S. epidermis. За словами Чжана, фенольні сполуки можуть також пошкодити білки та генетичний матеріал бактерій та вірусів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше китайські вчені виявили у найглибших регіонах Маріанської западини нові види вірусів. За словами дослідників, їхня знахідка включає деякі гігантські види, які навіть більші за бактерії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі