Вчені виявили гігантські віруси в найглибшому місці на Землі

Поділитися
Вчені виявили гігантські віруси в найглибшому місці на Землі Вчені знайшли гігантські віруси на дні океану © Википедия
Деякі з цих вірусів навіть більші за бактерій.

Китайські вчені виявили в найглибших регіонах Маріанської западини нові види вірусів. За словами дослідників, їхня знахідка включає деякі гігантські види, які навіть більші за бактерій, повідомляє Bangkok post.

Багато легенд про гігантських мешканців глибин океану було розвінчано тим, що великі форми життя не можуть існувати на великій глибині. Але тепер вченим вдалося знайти «гігантські» віруси, включаючи мімівіруси, які зазвичай використовують амеб в якості господарів, на глибині 11 тисяч метрів нижче рівня моря.

Незважаючи на те, що гігантські віруси знаходили і в інших регіонах, тепер їх виявили на граничній глибині, де тиск в 1100 разів перевищує атмосферний. Він відрізняється від умов, в яких такі віруси зазвичай виявляються.

Вчені знайшли геномні сліди 15 вірусів і 100 видів інших мікроорганізмів. Крім того, дослідники змогли виростити 2000 штамів мікрооганізмов в лабораторних умовах під великим тиском. Разом з тим, вони не змогли оживити жоден зі знайдених вірусів.

«Повна структура біосфери і функціональне дослідження мікробних спільнот Маріанської западини, найглибшої відомої зони на Землі, набагато відстають від інших морських співтовариств», - написав Лі Сюань, професор Інституту фізіології рослин в Китайській академії наук.

Мімівіруси складають понад 4% знайденої мікробної популяції. Коли вчені вперше виявили такі віруси в 1992 році, вони помилково прийняли їх за бактерії. Іноді такі віруси навіть можна побачити неозброєним оком.

Але мімівіруси привертають увагу вчених не тільки своїм розміром, але ще і дуже складним геномом з понад 1,2 мільйона пар основ - більшим, ніж у будь-яких інших вірусів. Геномна послідовність коронавірусу, наприклад, в 40 разів коротша.

У деяких лабораторних експериментах було показано, що такі віруси можуть викликати пошкодження тканин у ссавців. Але поки немає ніяких свідоцтв того, що вони можуть завдати якоїсь шкоди людині.

Деякі вчені вважають, що мімівіруса пройшли зворотний еволюцію - від бактерій до вірусів. Але те, чому вони зберегли стільки продуктивних функцій в своїх генах, залишається загадкою.

Китайські дослідники вважають, що ці, здавалося б, зайві гени грають важливу роль в боротьбі за виживання на великих глибинах. Хоча всі паразити експлуатують своїх носіїв, на великих глибинах правила гри можуть змінюватися.

Генетичний аналіз показує, що гігантські віруси можуть використовувати свої продуктивні гени для допомоги господарям, наприклад, в розщепленні спожитих вуглеводів. Прискорений метаболізм і зростання могли б дати господарям - і вірусам - конкурентні переваги в темних глибинах, де поживних речовин не вистачає, а конкуренція за них дуже висока.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, нещодавно вчені заявили про те, що їм вдалося знайти в танучих льодовиках Тибету кілька десятків вірусів, вік яких становить 15 тисяч років. 28 з 33 знайдених вірусів які раніше не зустрічалися дослідникам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі