Вчені запропонували видобувати коштовні метали з-під вулканів

Поділитися
Вчені запропонували видобувати коштовні метали з-під вулканів Вчені запропонували шукати цінні метали під вулканами © Профиль
«Розчин», який з'являється під вулканами, багатий міддю, золотом та іншими металами.

Команда геологів заявила про те, що людство може добувати цінні метали з-під вулканів. За їхніми словами, на глибині декількох кілометрів під вулканами утворюються резервуари гарячого і концентрованого розчину, багатого міддю, золотом та іншими металами. Їх можна витягати з цієї рідини, заодно отримуючи геотермальну електрику, повідомляє Naked science.

Багато зі звичайних родовищ цінних металів утворилися в минулому завдяки діяльності вулканів. Під час вивержень до поверхні виноситься розчин, багатий міддю, цинком, літієм, сріблом і золотом. Деяка частина металів викидається в атмосферу, але деякі залишаються в землі і остигають.

Під діючими ж вулканами можуть накопичуватися великі обсяги такої рідини. І отримувати з неї метали можна з набагато меншою шкодою для природи, ніж з кам'яної руди.

Геологи з Оксфорда показали, що багаті металами розчини зберігаються в пористих породах під діючими вулканами в Італії, Японії, Мексиці, Індонезії та на Антильських островах. Крім того, вони вважають, що такі резервуари можуть бути у кожного активного вулкана в світі.

Наприклад, новозеландський вулкан Уайт-Айленд, за розрахунками вчених, на рік викидає близько 100 тонн міді і 4,5 кілограма золота, однак куди більша частина залишається в глибоких резервуарах - у вигляді насиченого гарячого розчину.

Разом з тим, для видобутку металів з цього розчину потрібна розробка нових інструментів. Його температура може досягати 450 градусів Цельсія, крім того, він має високу корозійну активність, тому для роботи з таким розчином потрібні спеціальні труби і техніка.

Необхідно також точно оцінити ризик спровокувати виверження. Вчені вважають, що він великий, оскільки розчини залягають нижче магматичних камер. Але це варто перевірити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше геологи з Монреальського університету заявили про те, що неглибокі резервуари магми вулканів можуть бути небезпечними. За їхніми словами, саме такі резервуари, які рідко видно при сейсмографічних зйомках, можуть визначати активність вулканів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі