Вчені заявили про «незворотну деградацію» легендарної дельти Нілу

Поділитися
Вчені заявили про «незворотну деградацію» легендарної дельти Нілу Дельта Нілу опинилася під загрозою © NASA
Це може поставити під загрозу 60 мільйонів єгиптян.

Вчені з Інженерної школи Університету Південної Каліфорнії заявили про те, що легендарна дельта Ніла зіткнулася з загрозою існуванню через забруднення важкими металами, берегову ерозію та проникнення морської води, повідомляє SciTechDaily.

Вплив забруднення на річку особливо помітний в Єгипті – густонаселеній та посушливій країні вниз за течією Нілу, яка залежить від річки як від єдиного джерела води для пиття та зрошення сільськогосподарських культур. Тобто витончення річки поставить під загрозу 60 мільйонів єгиптян, які покладаються на неї у всіх аспектах життя.

«У вас є приблизно сукупне населення Каліфорнії та Флориди, яке проживає на території розміром зі штат Нью-Джерсі, яка все більше забруднюється токсичними важкими металами. Сьогодні цивілізація, яка процвітала у мальовничому водному ландшафті понад 7000 років, має зіткнутися з реальністю цієї незворотної великомасштабної деградації довкілля», — заявив один із авторів дослідження Ессам Хеггі.

Вчені зі США та Єгипту проаналізували розміри частинок та рівні забруднення вісьмома важкими металами у зразках донних відкладень, зібраних у двох рукавах дельти Нілу. Виявилося, що відкладення сильно забруднені кадмієм, нікелем, хромом, міддю, свинцем та цинком.

Забруднюючі речовини переважно надходять з неочищених сільськогосподарських стоків, міських та промислових стічних вод. Без належної обробки оборотної води концентрація важких металів збільшується і постійно затримується в руслі річки, на відміну від органічних забруднювачів, які з часом розкладаються.

Мегадамби, побудовані вгору за течією, порушують природний стік річки та потік наносів і, таким чином, негативно впливають на її здатність вимивати забруднюючі речовини у Середземне море, внаслідок чого токсини з часом накопичуються у донних покладах.

Дослідники заявили, що більшість забруднення важкими металами необоротна. Разом з тим, вчені пропонують способи, які можуть уповільнити руйнування довкілля та відновити екосистему дельти Нілу.

Раніше дослідження американської організації 5 Gyres Institute показало, що кількість пластику, що потрапляє до Світового океану, зросла до «безпрецедентного» рівня з 2005 року і може майже потроїтися до 2040 року, якщо не буде вжито подальших заходів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі