Вчені за допомогою стовбурових клітин вилікували мишей від діабету

Поділитися
Вчені за допомогою стовбурових клітин вилікували мишей від діабету Вченим вдалося вилікувати мишей від діабету © N+1
Рівень глюкози в крові гризунів нормалізувався.

Вчені з Вашингтонського університету змогли вилікувати мишей від діабету. Як повідомляє "Популярная механика", вони розробили нову методику перетворення людських клітин людини на інсулін-продукують клітини.

Дослідникам вдалося знайти новий спосіб перетворювати плюрипотентні стовбурові клітини людини (hPSCs) на бета-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. Коли ці клітини, що продукують інсулін, були трансплантовані мишам з гострою формою діабету, ті дуже швидко вилікувалися.

"У цих мишей був дуже важка форма діабету з показаннями рівня цукру в крові більше 500 міліграмів на децилітр крові - рівень, який може бути смертельним для людини. Коли ми дали мишам інсулін-секретуючі клітини, протягом двох тижнів рівень глюкози в їхній крові нормалізувався і залишався таким протягом багатьох місяців", - заявив один з дослідників Джеффрі Р. Миллман.

Плюрипотентні стовбурові клітини – недиференційовані клітини зі здатністю переростати на будь-які інші види клітин. По суті, вони можуть перетворюватися на інсулін-продукуючі клітини, які допомагають тим, хто страждає від діабету, контролювати високий рівень цукру в крові.

"Основна проблема, коли ви намагаєтеся перетворити людську стовбурову клітину в інсулін-продукуючу бета-клітину (або нейрон, або серцеву клітину) полягає в тому, що ви також робите інші клітини, які вам не потрібні. У випадку з бета-клітинами ми можемо одержати інші типи клітин підшлункової залози або печінки", - додав Миллман.

Ці клітини не є шкідливими, але вони і не потрібні для вирішення конкретних завдань. Вченим вдалося вирішити цю проблему, виробляючи інсулін-продукують клітини, контролюючи при цьому активний цитоскелет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що захворювання раком при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі