Препарат для хворих на діабет може бути використаний у боротьбі з нікотиновою залежністю

Поділитися
Препарат для хворих на діабет може бути використаний у боротьбі з нікотиновою залежністю Вчені знайшли новий спосіб побороти нікотинову залежність © Андрій Товстиженко, DT.UA
Використання препарату може зробити наслідки відмови від паління менш важкими.

Міжнародна група вчених заявила про те, що речовина піоглітазон (Pioglitazonum), яка міститься в препаратах для діабету ІІ типу, може допомогти в боротьбі з нікотиновою залежністю. Як повідомляє Naked science, речовина здатна послабити тягу до нікотину і прибрати негативні наслідки відмови від паління.

Піоглітазон модулює транскрипцію генів, які чутливі до інсуліну та беруть участь у контролі рівня глюкози та метаболізмі ліпідів у жировій, м'язовій тканинах та у печінці. Крім того, дослідники з'ясували, що речовина націлена на специфічну форму рецепторів PPARγ, які виявляються в областях мозку, відповідальних за наркотичну і нікотинову залежність.

У ході дослідження вчені провели експерименти на мишах і стежили за будь-якими змінами в їхній поведінці. У результаті з'ясувалося, що прямі ін'єкції піоглітазону в гіпокамп гризунів з нікотиновою залежністю допомагали зменшити тремор лап, а введення препарату в мигдалини мишей - послаблювало ознаки тривоги.

Вчені вважають, що активація рецепторів PPARγ може бути ефективною і для людей, які хочуть кинути палити, але побоюються наслідків. У той же час завзяті курці стикаються з підвищеним ризиком розвитку діабету II типу. Вчені стверджують, що піоглітазон може допомогти людям, що пілять і страждають діабетом, відмовитися від згубної звички, зменшити симптоми абстиненції і знизити резистентність до інсуліну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені спростували користь алкоголю для здоров'я

Раніше вчені заявили про те, що захворювання раком при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі