Австралійські вчені, які вивчають будову та фізіологію роботи мозку, прийшли до висновку, що в період старіння в ньому порушуються метаболічні процеси, пов'язані з металами, пишуть "МедВести". Це може призводити до того, що мозкова речовина іржавіє у буквальному сенсі слова.
Дослідники з університету Мельбурна вважають, що нормальна робота мозку обумовлена, зокрема, високим вмістом у ньому металів. В тому числі для роботи мозку необхідні метали, що окислюються, такі як залізо і цинк.
Приблизно до шестидесяти років організм проходить кілька стадій метаболічних змін, які змінюють внутрішні процеси. Залізо, що надходить у мозок, при метаболічних порушеннях здатне окислюватись та порушувати роботу мережі нейронів. В результаті може розвинутися старече слабоумство і хвороба Альцгеймера.
Зараз австралійські вчені працюють над створенням препаратів, які здатні відновлювати метаболічний баланс організму.
У вивченні проблем старіння мозку просунулися не тільки австралійські вчені: наприкінці серпня стало відомо, що групі шотландських та австрійських дослідників вдалося виростити мініатюрний мозок людини у пробірці. Зразки розміром всього в декілька міліметрів побудовано з шарів клітин головного мозку, які максимально наближені до його будови в ембріональній стадії (у віці близько дев'яти тижнів).
Вчені очікують, що він буде чудовою моделлю, що імітує природну будову мозку, для вивчення низки захворювань і випробувань потенційних ліків. !zn
Читайте також:
"Світло в кінці тунелю": вчені знайшли пояснення "потойбічним" маренням на порозі смерті
Прорив в анестезії - синтезовано аналог морфіну, не викликає залежність