Висновки вчених були засновані на даних супутникових спостережень з 2010 по 2016 рік. Вчені досліджували антарктичні лінії налягання - межі льодовикового ложа, де перетинаються такі, що лежать на грунті, і плавучі частині льодовиків. Супутники просканували близько 16 тисяч кілометрів ліній налягання, тобто близько третини ліній, оточуючих Антарктику.
Дослідники виявили, що кожен рік придонні частини льодовиків втрачають близько 200 квадратних кілометрів льоду. Він спливає до поверхні води, і лінія налягання відступає убік Антарктики. Цей процес опосередковано пов'язаний з підвищенням рівня води в океанах.
Головною причиною скорочення площі придонних частин льодовика дослідники називають потоки теплої води, що розмивають нижню частину крижаного масиву. Найшвидше цей процес йде в Західній Антарктиці, де знаходиться льодовик Туейтса. У його центральній частині лінія налягання щорічно відступає на 300-400 метрів. Швидкість руйнування льодовика зросла з 1996 по 2011 рік. У східній Антарктиці швидше за все тане льодовик Тоттен.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.