Вчені встановили причину руйнування підводних льодів Антарктики

Поділитися
Вчені встановили причину руйнування підводних льодів Антарктики Теплі потоки води змушують танути придонні частини льодовиків © Naked Science
Площа льодів скорочується через потоки теплої океанської води.

Група вчених з декількох британських університетів заявила про те, що площа льодів, які оточують Антарктику, стрімко руйнується через потоки теплої океанської води, яка змушує їх придонні частини танути. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Geoscience.

Висновки вчених були засновані на даних супутникових спостережень з 2010 по 2016 рік. Вчені досліджували антарктичні лінії налягання - межі льодовикового ложа, де перетинаються такі, що лежать на грунті, і плавучі частині льодовиків. Супутники просканували близько 16 тисяч кілометрів ліній налягання, тобто близько третини ліній, оточуючих Антарктику.

Дослідники виявили, що кожен рік придонні частини льодовиків втрачають близько 200 квадратних кілометрів льоду. Він спливає до поверхні води, і лінія налягання відступає убік Антарктики. Цей процес опосередковано пов'язаний з підвищенням рівня води в океанах.

Головною причиною скорочення площі придонних частин льодовика дослідники називають потоки теплої води, що розмивають нижню частину крижаного масиву. Найшвидше цей процес йде в Західній Антарктиці, де знаходиться льодовик Туейтса. У його центральній частині лінія налягання щорічно відступає на 300-400 метрів. Швидкість руйнування льодовика зросла з 1996 по 2011 рік. У східній Антарктиці швидше за все тане льодовик Тоттен.

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі