Вчені вперше зафіксували зараження людини смертельним для рослин грибком

Поділитися
Вчені вперше зафіксували зараження людини смертельним для рослин грибком Медики зареєстрували зараження людини грибком рослин © Wikimedia Commons/Strobilomyces
Зараження викликало симптоми, схожі на застуду.

Медики заявили про «перший в історії» випадок зараження людини грибком, який спричиняє смертельні хвороби рослин. Як повідомляє Sky News, грибок Chondrostereum purpureum інфікував чоловіка в Індії.

Зазвичай грибок викликає срібну хворобу, переважно у троянд. Хвороба розповсюджується спорами, що переносяться вітром, і названа так тому, що забарвлює листя у срібний колір. Часто вона призводить до загибелі рослини.

Тепер грибком заразився 61-річний чоловік з Калькутти. Симптоми захворювання включали кашель, втому, утруднене ковтання, а також хрипоту і спостерігалися протягом трьох місяців.

Вважалося, що найбільш уразливими до зараження грибком є люди з іншими хворобами, наприклад, ВІЛ, раком, респіраторними інфекціями або після трансплантації органів. Але чоловік, що захворів, був здоровим. Він працював мікологом та займався грибами, які паразитують на рослинах.

Сканування, яке провели у лікарні, показало, що інфекція викликала паратрахеальний абсцес на шиї чоловіка, частково заблокувавши його дихальні шляхи. Медики злили гній і прописали прийом протигрибкових препаратів протягом двох місяців.

Медики, які лікували чоловіка, опублікували статтю в журналі Medical Mycology Case Reports, в якій заявили, що цей випадок «порушує серйозні питання» щодо здатності патогенів рослин викликати захворювання у здорових людей та тварин. Лікарі вважають, що якщо гриби навчаться уникати імунної системи господаря, вони можуть стати серйозними патогенами для людини.

Вважається, що у світі існує кілька мільйонів видів грибків, нам поки що відомо близько 150 тисяч. Але заражати людей можуть лише деякі, здатні впоратися з температурою тіла людини. Медикам з Індії вдалося культивувати грибок у лабораторії за такої температури. Крім того, гриби зазвичай атакують людей із ослабленим імунітетом.

Професор Елейн Бігнелл із Центру медичної мікології вважає, що чоловік з Калькутти може мати «форму генетичного імунодефіциту, про яку ми не знаємо». Пацієнт не мав жодних виражених факторів ризику зараження, але залишаються питання про схильність його організму до інфікування.

Чи має цей випадок викликати стурбованість? Нещодавно вийшов серіал, знятий за мотивами серії ігор The Last Of Us, в якому дія розгортається у світі, охопленому пандемією грибка. У міру підвищення глобальної температури виникає все більше побоювань, що відомі і поки невідомі гриби навчаться виживати в тепліших умовах, стаючи потенційною загрозою для людини. Мікологи припускають існування «патогенів, що вичікують», які поширені в навколишньому середовищі, але вичікують правильних умов для інфікування людей.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі