"Грибок-зомбі" з The Last Of Us справжній, але є відмінності – вчені

Поділитися
Вчені розповіли про відмінності справжнього грибка та серіального © HBO
Творці гри надихалися справжнім грибком, який контролює комах.

Серія ігор The Last Of Us і серіал, знятий за її мотивами, розповідає про світ після пандемії небезпечного грибка, який перетворив людей на зомбі. І творці гри нічого не вигадали, вони надихнулися грибком, який справді існує, повідомляє NPR.

Ophiocordyceps unilateralis, також відомий як кордицепс, вражає мурах і павуків. Він повністю виснажує свого господаря, а потім заповнює його тіло спорами. Після цього він змушує комаху вибиратися на висоту, де він починає поширювати ці спори, заражаючи інших істот.

Брін Дентінгер, професор біології в Університеті штату Юта і куратор відділу мікології в Музеї природної історії штату Юта, розповів, що грибок є найвідомішим і таким, що зустрічається найчастіше, паразитом зі здатністю контролювати розум. За його словами, вчені до кінця не знають, як грибок контролює мозок свого господаря, хоча теорії, які це пояснюють, існують.

«Схоже, існує комбінація фізичних маніпуляцій з м'язовими волокнами, наприклад, можливо, вростання в сам мозок, що може впливати на поведінку. Але також дуже ймовірно, що на господаря впливає якась хімічна атака, чи то невеликі молекули, чи то білки, чи якісь інші речовини, які зрештою маніпулюють поведінкою мозку», - розповів учений.

Детінгер зазначив, що існують деякі відмінності між тим, як грибок зображується в екранізації The Last Of Us, і тим, як він поводиться в реальному житті. Наприклад, зараження не відбувається через рот, а інфіковані не пов'язані друг з одним через мережу.

І, мабуть, найголовніша відмінність: грибок не може заражати людей. "Температура нашого тіла досить висока, щоб у більшості організмів денатурували білки, тому вони не можуть вижити в наших тілах", - зазначив учений.

Але існують види грибків, які можуть витримати доволі високі температури та заразити людину. Понад те, зміни клімату наділяють грибки здатністю витримувати високі температури. Тому можливо, що з часом грибки, які здатні контролювати мозок, зможуть витримувати і температуру людського тіла.

«Це може бути однією з причин, через яку ми спостерігаємо більше грибкових інфекцій у людей, але знову ж таки, на сьогоднішній день жодна з них не є кордицепсом. Однак, можливо, це станеться в майбутньому, але зараз це неможливо», — зазначив Дентінгер.

Але, за його словами, вже існують види грибків, які можуть змінити розумову діяльність людини, такі як псилоцибін, також відомий як «чарівні гриби». Тим часом, інші види грибів вже повсюдно присутні в житті людини. Наприклад, дріжджі, які містяться у хлібі та в кишечнику людини.

І хоча перспектива того, що грибок зможе маніпулювати поведінкою людини, не є неможливою, за словами Дентінгера, це малоймовірно. Властивості грибка, які дозволяють йому атакувати комаху-господаря, дуже специфічні для цієї комахи, і їх нелегко передати іншому виду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі