Хвороба протікала в обох тварин безсимптомно. Вчені поки не знають, чи можуть собаки заражати одна одну і людей.
У ході дослідження вчені взяли аналізи у 15 собак, господарі яких захворіли на COVID-19. Їх посадили на карантин, про них дбали співробітники Департаменту сільського господарства, рибальства і охорони природи Гонконгу. У двох собак була знайдена РНК вірусу.
Першою хворою собакою був 17-річний шпіц. У його господині 12 лютого 2020 року з'явилися симптоми, а 24 лютого підтвердили COVID-19. Після цього всіх членів сім'ї, в тому числі собаку, ізолювали. 26 лютого у тварини взяли мазки з носа, рота та ануса, а також зразок фекалій. У цьому і подальших аналізах з носа виявили РНК SARS-CoV-2; виділити цілий вірус в культуру не вдалося через слабке вірусне навантаження. Через два дні після повернення в сім'ю шпіц помер. Господиня не дала дозвіл на посмертний розтин, проте вчені припускають, що причиною смерті стало одне з побічних захворювань, які розвинулися у собаки ще до хвороби господаря.
У молодої німецької вівчарки позитивними на SARS-CoV-2 виявилися аналізи, які взяли 18 березня, через день після того, як у господаря собаки діагностували COVID-19. Вірусну РНК знайшли не тільки в мазках з носа і рота, але і з ануса. Другий пес, який жив у тому ж будинку, не заразився.
В обох тварин захворювання проходило безсимптомно. Послідовність вірусного генома, який прослідковували в обох собак та їхніх господарів, виявилася ідентичною в кожній парі собака-господар. А ось між різними сім'ями геноми SARS-CoV-2 були відрізняються.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з США повідомили про здібності кішок заражати одна одну коронавірусом. В ході експерименту здатність передавати інфекцію була підтверджена навіть у тварин, що не виявляють симптомів COVID-19.