Вчені вперше виявили фосфати в океані за межами Землі

Поділитися
Вчені вперше виявили фосфати в океані за межами Землі На Енцеладі виявили фосфати © NASA
Ймовірно, вони можуть вказувати на існування життя на Енцеладі.

Вченим вперше вдалося виявити фосфати в океані за межами Землі. За їхніми словами, це означає, що в підлідному океані супутника Сатурна Енцелада, де вони були виявлені, може існувати життя, повідомляє Science Alert.

Сполуки, що містять фосфор, знайшли в парах, які вивергаються Енцеладом. При цьому їх ідентифікували в концентраціях, які вказують на те, що фосфатів на супутнику Сатурна може бути в 100 разів більше, ніж на Землі.

Фосфор є одним із шести елементів, які вважаються критично важливими для існування життя. Його відкриття на Енцеладі свідчить про те, що це небесне тіло є перспективним з погляду пошуку інопланетного життя в Сонячній системі.

У своєму дослідженні вчені зазначають, що раніше виявити фосфор в океанах за межами Землі не вдавалося. Розміри Енцелада становлять приблизно одну сьому від розмірів Землі, а сам супутник Сатурна покритий товстою кіркою льоду. Зонд Cassini зміг зафіксувати гейзери, які викидає Енцелад, вони вказали на присутність у ньому глобального океану. Він залишається рідким завдяки теплу, що виділяється в результаті гравітаційної взаємодії з Сатурном.

Сатурн, і відповідно Енцелад, знаходяться далеко від сонячного тепла, яке підтримує більшість харчових мереж Землі. Але і на нашій планеті існують темні та холодні райони морських глибин, куди не проникають сонячні промені, де все ще існує життя. Так само може відбуватися і на Енцеладі, але вчені не можуть зазирнути під його крижану кірку завтовшки не менше 20 кілометрів.

Але Енцелад на постійній основі викидає гейзери, які створюють одне з кілець Сатурна. І станція Cassini перед своєю драматичною загибеллю у 2017 році дослідила це кільце.

Звідки ж на Енцеладі міг взятися фосфор? Вважається, що під рідким океаном супутника міститься ядро, що складається з вуглецевої хондиритової породи. Проведені вченими експерименти показали, що фосфор є неминучим продуктом взаємодії між лужною та багатою карбонатами океанською водою та цією породою.

Тобто вчені не лише зафіксували наявність фосфору на Енцеладі, а й змогли знайти його джерело.

Раніше вчені зафіксували потужний викид кремнезему на Енцеладі, що є новим доказом наявності гідротермальної активності тут. Це, своєю чергою, свідчить у тому, що у підлідному океані супутника може існувати життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі