Дослідники встановили, що процеси, характерні для ранніх етапів життя, продовжують протікати в більш пізньому віці, викликаючи вікові захворювання. Це призводить до розвитку деменції, раку, порушення роботи серцево-судинної системи і хронічної обструктивної хвороби легень.
У ході дослідження вчені вивчили ознаки старіння у черв'яків Caenorhabditis elegans, лабораторні штами яких живуть два-три тижні. У результаті дослідники встановили, що одну з основних ролей відіграють гени, які кодують білки, які беруть участь у процесі аутофагії, коли клітина переробляє свої власні компоненти. Виявилося, що в пізньому віці аутофагия викликає серйозне погіршення стану кишечника і призводить до смерті.
Дослідники відзначають, що подібні процеси, коли програма розвитку перетворюється на шкідливі "квазі-програми", спостерігаються й у людей. Так, у жінок процес вимивання кальцію з кісток, призначений для утворення молока для грудного вигодовування, може призвести до негативних наслідків після менопаузи, включаючи остеопороз, остеоартрит і кальцинування кровоносних судин.
Раніше вчені виявили кілька варіантів генів, пов'язаних з різним кольором шкіри.