Вчені провели дослідження, участь в якому взяли 18 тисяч пацієнтів, хворих на рак на різних стадіях розвитку захворювання, і здорових людей. Виявилося, що навіть невеликі відмінності в шести генах, які відповідають за імунну реакцію при попаданні інфекції в організм, прискорюють розвиток пухлини легень, викликану рецепторами епідермального фактора росту. Такий вид раку характерний для чоловіків і жінок, що не палять.
При цьому, мутація тільки в одному з таких генів підвищує ризик розвитку раку на 20%, інколи цей показник може досягати 40%.
На думку дослідників, їхнє відкриття дозволить ефективно виявляти схильних до розвитку раку пацієнтів і ставити їх на облік в медичних установах.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".