Наголошується, що думка про еволюційні витоки подібного явища прийшла професору Дагу Боєру ще у 2013 році. Пізніше він вивчив кілька копалин омоміїдів, знайдених в штаті Вайомінг, що допомогло йому підтвердити гіпотезу.
"Втрата кігтів для грумінгу, ймовірно, відображає ускладнення соціальних зв'язків між приматами. В цих відносинах вони все менше покладалися на себе очищення шерсті, надаючи справу родичам, тому кігті їм стали не потрібні", - зазначив дослідник.
Грумінг у ссавців виражає не тільки доброзичливість, але і несе практичні функції. В їхній шерсті нерідко оселяються паразити, такі як кліщі або воші, які загрожують здоров'ю. На думку Боєра, мати спеціальний кіготь для видалення шкідників - еволюційна перевага, тому сьогоднішні примати, що живуть окремо, мають його. Ті ж види, які утворили соціальні групи, позбулися, оскільки в ньому більше немає необхідності.
Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.