У ході дослідження вчені провели експерименти з лабораторними мишами, виявивши, що ранки у них гояться більш ніж удвічі швидше на тих ділянках шкіри, що вже були пошкоджені раніше і зажили більше півроку тому (з урахуванням короткого терміну життя тварин цей термін можна порівняти з 15 роками для людини). Більш детальні досліди показали, що справа в підвищеній активності стовбурових клітин, які, "навчені" минулого травмою, помітно швидше мігрують до пошкодження і відновлюють його.
Автори з'ясували, що перше пошкодження робить певні гени стовбурових клітин більш чутливими до сигналів, що надходять при пошкодженні тканин, що дозволяє їм швидше включатися в роботу. Серед цих генів варто згадати AIM2, білковий продукт якого активізується в присутності пошкодженої ДНК і відіграє важливу роль у запуску запалення.
Варто відзначити, що підвищений рівень білка AIM2 відзначається у хворих на псоріаз. Тому дослідники припускають, що "пам'ять" стовбурових клітин шкіри може грати певну роль у розвитку таких захворювань, подібно до того як збої в "пам'яті" імунітету можуть запускати хронічне запалення і аутоімунні захворювання.
Раніше вчені встановили, що вживання в їжу волоських горіхів впливає на мікрофлору кишечника таким чином, що знижує ймовірність захворювання на колоректальний рак.