Пил впливає на баланс між сонячним світлом, що падає на землю, і теплом, що йде від Землі, формування циклонів і хмар. Дослідники наполягають на тому, що ці великі частинки пилу повинні бути включені в кліматичні моделі в майбутньому.
Фахівці збирали пил з пустелі в спеціальні уловлювачі, розташовані на океанічних буях, і підводні пастки в п'яти місцях Атлантичного океану з 2013 по 2016 рік. Раніше вважалося, що максимальний розмір частинок, здатних переноситися з повітряними потоками, становить 0,01-0,02 міліметра в діаметрі. Проте вчені виявили частинки діаметром 0,45 міліметра.
На думку дослідників, роль частинок пилу в моделях, які передбачають зміни клімату, була недооцінена, оскільки передбачалося, що вони не зберігаються в атмосфері. Крім того, вчені припускають, що кількість пилу, що видаляється з атмосфери за допомогою дощу, а не під дією сили тяжіння, набагато більша, ніж вважалося раніше. Це має значення для океанів, оскільки подібні краплі швидше тонуть, доставляють живильні речовини глибше і, таким чином, сприяють розвитку водоростей.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.