Древню рептилію назвали в честь ворога Тора

Поділитися
Древню рептилію назвали в честь ворога Тора Художня реставрація того, як Йормунгандр болті б'ється з багатоніжкою © Henry Sutherland Sharpe
Йормунгандр болті жила на Землі 310 мільйонів років тому.

Вчені з США вивчили скам'янілості мікрозавра, який колись жив на Землі, повідомляє Live Science.

Скам'янілості рептилії Йормунгандр болті знаходилися в колекції Чиказького музею. А приставку "болті" додали на знак вшанування покійного палеонтолога Джона Р. Болта, який був заслуженим зберігачем копалин земноводних і рептилій в Музеї природної історії ім. Філда у Чикаго.

А знайшли скам'янілісь на місці сучасної річки Мазон-Крік у штаті Іллінойс. Припускають, що ця рептилія існувала в кам'яновугільний період - від 359 до 299 мільйонів років тому.

За даними Музею палеонтології Каліфорнійського університету в Берклі, скам'янілості мікрозавра належать до однієї з найстаріших груп хребетних, у яких розвивалися ембріони в яйцях, заповнених рідиною з множинними шарами оболонок.

Йормунгандр болті - це маленька ящірка з групи під назвою Recumbirostra, яка жила протягом від 40 до 50 мільйонів років. Вони були першими рептиліями, які еволюціонували на суші.

У них було дуже тонке і довге тіло, близько п'яти сантиметрів, з короткими кінцівками і міцним черепом. У ньому було кілька зрощених кісток, які, швидше за все, допомагали мікрозаврам витримувати тиск під час переміщення під землею.

Через те, що дуже добре збереглися скам'янілості, можна навіть розглянути будову лусочок Йормунгандр болті. Вони дуже схожі на луску сучасних рептилій. Вчені припускають, що маленька ящірка жила і пересувалася під землею.

Arjan Mann, Ami S. Calthorpe and Hillary C. Maddin

Якщо мікрозаври дійсно є ранніми представниками хребетних, то змієподібна форма Йормунгандр болті дає можливість уявити, як швидко змінювалося тіло тварин після того, як вони вийшли з океану на суходіл.

Нагадаємо, що у льодовиках Тибету, що тануть, знайшли віруси віком 15 тисяч років. За словами вчених, 28 з 33 знайдених вірусів раніше не зустрічалися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі