Космічний телескоп "Хаббл" знаходиться на орбіті вже 34 роки, але все ще продовжує робити відкриття. І деякі з них відбуваються випадково, повідомляє Science Alert.
Завдяки міжнародній команді цивільних вчених, астрономам Європейського космічного агентства (ESА) та алгоритмам машинного навчання в архівних даних «Хаббла» знайшли 1000 раніше невідомих астероїдів Сонячної системи.
Дослідницьку групу очолив Пабло Гарсіа-Мартін, науковий співробітник кафедри теоретичної фізики Автономного університету Мадриду (UAM). До неї увійшли представники ЕSА, Лабораторії реактивного руху NASA (JPL), Астрономічного інституту Румунської академії, Університету Крайови, Університету Лазурного берега та Bastion Technologies.
Астероїди – це матеріал, який залишився після формування Сонячної системи 4,5 мільярда років тому. Ці об'єкти бувають різних форм та розмірів. Спостереження за астероїдами – непросте завдання, оскільки вони доволі тьмяні і постійно рухаються орбітою навколо Сонця. Але в міру того, як «Хаббл» обертається навколо Землі, його точка зору змінюється, що дозволяє йому спостерігати за астероїдами, які йдуть за своїми орбітами.
Згідно з однією з теорій, менші астероїди є фрагментами більших, які стикалися протягом мільярдів років. Інша ж говорить про те, що вони утворилися саме такими і відтоді не змінювалися.
Але астрономи не можуть знайти правдоподібного пояснення тому, чому ці менші астроїди не продовжували накопичувати матеріал із навколозоряного диска, що оточував Сонце.
До команди нового дослідження увійшли 11 482 цивільних вчених, які вивчили 37 тисяч архівних зображень «Хаббла» за 19 років. В результаті було виявлено 1701 слід астероїдів, з яких 1031 відповідав раніше не каталогізованих астероїдів. Діаметр приблизно 400 із них становив менше кілометра.
Раніше вчені опублікували знімок туманності Гантель, яким відзначили 34-річчя "Хаббла".