Вчений з Університету Монпельє Павло Блавацький заявив про те, що чим більша вага у членів уряду країни, тим більше вони схильні до корупції. До такого висновку він дійшов, проаналізувавши вага 299 членів урядів країн колишнього СРСР, які займали свої посади в 2017 році, повідомляє «Громадське».
Оскільки даних про вагу чиновників у відкритому доступі немає, для його визначення використовувалася технологія машинного навчання. Вона аналізувала фотографії людей і визначала їх вагу. Для кожної з 15 країн бралося медіанне значення ваги, тобто, те, яке знаходиться посередині ряду, у якому числа стоять по порядку.
Оцінка рівня політичної корупції обчислювалася на основі п'яти рейтингів, серед яких - дані міжнародної організації Transparency International, Світового банку та Індексу публічної доброчесності, який складає Європейський центр з протидії корупції та держбудівництва.
Виявилося, що між вагою чиновників і рівнем політичної корупції в країні існує зв'язок. Так, у країн колишнього СРСР з найбільшим рівнем корупції - Туркменістан, Таджикистан і Узбекистан - були і «найважчі» уряди. У країнах Балтії та Грузії ситуація протилежна. Україна стала винятком з правила: в нашій країні медіанна вага уряду входила до Топ-3, а от корупція - на шостому місці.
Вчений підкреслює, що вага чиновників не співвідноситься з середньою вагою жителів країн, тому не можна стверджувати, що для боротьби з корупцією потрібна боротьба із зайвою вагою. Існують обмеження і у методики, що застосовувалася для аналізу країн, оскільки дізнатися точну вагу чиновників неможливо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, протягом перших шести місяців 2020 року НАЗК внесло до реєстру корупціонерів, 2018 громадян. До реєстру дані осіб вносяться після рішення суду і залучення їх до відповідальності.